متاسفم که اولین مطلبم  در شروع سال دوم این وبلاگ.....باید در مورد دل شکسته عزیزانی باشد که گناهی به جز خلق زیبایی ندارند.....زیبایی که چشم انسانی  را میخواد برای دیدنش.....

هر روز در این دیوان صد غم بر ما آید             دردا که در این صد غم غمخوار نمی بینم

گر زانکه اثر بودی در روی زمین کس را           زانگونه اثر کم شد کاثار نمی بینم

عطار دلت بر کن از کار جهان کلی                 کز کار جهان یک دم بر کار نمی بینم

این هم سخنان همایون شجریان عزیز  در سایت دل آواز برای دوست داران هنر این مرز و بوم:

«هنردوستان گرامی و فرهیخته آذربایجان شرقی
با سلام و احترام و با نهایت تاثر از لغو کنسرت ششم و هفتم اسفند ماه در شهر هنر دوست تبریز، متاسفانه با وجود در دست داشتن مجوز رسمی اجرای کنسرت از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران و پس از گذراندن تمامی مراحل اداری و امنیتی، از جمله بازخوانی اشعار کنسرت و بازشنوایی تمام کارهایی که قرار بود در این کنسرت اجرا گردد، در آخرین روزهای تمرین با مخالفت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی مبنی بر حضور دو نوازنده زن در گروه همنوازان حصار مواجه شدیم؛ به طوری که عنوان گردید چنانچه خانم‌ها حذف یا جایگزین گردند، مجوز این کنسرت بلافاصله صادر خواهد شد و دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت که طبیعتا قبول چنین شرایطی برای ما غیرممکن بود.
بسیار متاسفیم که نتوانستیم به دیدار شما مردم فرهیخته نائل آییم. بدون شک پیوند احساسی این هنرمندان جوان که نبوغ و اخلاق شایسته شان زبانزد همه است، به‌واسطه هنر اصیل ایرانی با شما هنردوستان گرامی ناگسستنی است.
در پایان سوال من از مسوولین محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان این است که به نظر ایشان موسیقی فاخر چه نوع موسیقی‌ای است؟ و موسیقی که سال‌هاست من و پدرم اجرا می‌کنیم، از چه نوع است؟»

ببینید:

کلیپ تصویری تصنیف وطن:

http://www.4shared.com/file/128842651/f73a90e/Homayoun_Shajarian_-_Dastan_-_Vatan_MQ.html