تا حالا چندین و چند ایمیل داشتم که مقایسه کرده وضعیت رفتار های مشابهه در ایران رو مثلا با انگلیس..امریکا...فرانسه...و ....حتما شما هم از این ایمیل های طنز گونه و شاید به قولی مفرح داشتین......حتی بعضی از اینم نوشته ها در بلاگ های مختلف توجه آدم رو جلب میکنه....!!

البته من خیلی کم به این نوشته ها میخندم.....چرا که خیلی هاشون بسیار اغراق شده و دور از ذهن هستند...به عبارتی طرف جوری نوشته که فقط شما بخندیدن....غافل از اینکه رفتار های اشتباه ما رو که بعضی ها حتی در حد چند مورد جزعی باشه رو با بزرگنمایی بسیار واقعی جلوه میده......

فکر میکنید اثر این باور های کوچک در بلند مدت چی میتونه باشه؟؟

چه بخواهیم چه نخواهیم در حال حاضر سیستمی داره کشور رو اداره میکنه...بنده خودم انتقادات زیادی به این سیستم دارم...و هر کجا فرصت کنم انتقاد م رو میگم و مینویسم....ولی دلیلی بر پایین آوردن شان و ارزش ایران نمیبینم....سیستم مشکل داره....خب من چرا ایرانی جماعت رو مقصر بدونم....فرهنگ غلط جا افتاده....من چرا بگم ذات ایرانی ها اینجوریه....!!/؟

بهترین ملت و بد ترینی در دنیا وجود نداره....این باور ملت هاست که اونها رو بهتر یا  بد تر میکنه....باور یک ایرانی وقتی این باشه که ایرونی ها همه دزدن....یا مثلا همه احمق هستن......خب با این باور....اگه آدم حسابی باشی که خودت رو از جامعه جدا میکنی...و اگر هم عقلا نیت ابزاری داشته باشی میری قاطی دزدا و احمق ها....!!

خب...سه نسل این باور وجود داشته باشه...مملکت گل و بلبل میشه همینی که الان هست....امریکا و انگلیس و ....هم میشن همینی میشن که می بینید...؟؟!!

باید در مقابل چندین آگاهی غلط یک آگاهی درست و صحیح وجود داشته باشه....تا بتونه بعد از مدتی تعادل رو برقرار کنه و روند توسعه رو متحول کنه...نه اینکه آگاهان خودشون رو از جامعه حذف کنن و جامعه رو تغییر ناپذیر و نابود شده و بی آینده ببینن..!

تو یک برنامه تلویزیونی زنده طرف زنگ زد و با اعتماد به نفس کامل گفت"مادر جرج بوش فلان کاره است و خودش هم فرزند نامشروع" مجری هم با خونسردی اجازه اضحار نظر رو داد و طرف دیدگاهش رو گفت.....ولی هیچ و قت بهش حق نمیدن که کل ملت امریکا رو با یک اشتباه رئییس جمهور(البته از دید خودش) ببره زیر سئوال...اصلا رفتار و هنجار های موجود در جامعه اجازه ی چنین قضاوتی رو بهش نمیده....؟؟!!

شاید یکی از دلایل این رفتار در کشورمون مقدس گرایی بیش از حد مسئولین باشه که مردم رو وادار کرده که باور خودشون رو به اصالت و ملیت و توانمندی خودشون از دست بدهند....و در بد ترین شکل ممکن...برای خودشون جک و لطیفه بسازن...گه یادتون باشه چندین سال پیش جک ها و تمسخر ها همش در مورد ،ترک و رشتی و عرب و ...بود.....(که البته اون هم پسندیده نیست) ولی حالا همه اتهام ها به سوی ایرانی و ملت ایرانه.....اتهام هایی که خودمون با رنگ کردن و موجهه کردنوش سعی میکنیم همدیگه رو بخندونیم....!!

واقعا این خنده ارزشش رو داره.....؟؟؟