چند روز پیش خبری رو در خبر گزاریها خوندم که....بی خیال.

"رئیس دولت دهم گفته هر بچه ای که در سال ١٣٨٩ متولد شود از طرف دولت یک میلیون تومان در یافت میکند(در حسابی به عنوان آتیه) و دولت هم سالی ١٠٠ هزار تومان و والدین هم ٢٠ هزار تومان در ماه(البته لطفا)به این حساب اضافه کنند...تا در جوانی این گل های نوشکفته ١٢٠ میلیون تومان موجودی صندوق....عصای دست آنها شود....البته با این توریم 30-40 درصدی همین حالا هم 120 میلیون تومان چیزی نیست چه برسه به مثلا 20 سال بعد......که مطمعنا تورم بسیار بیشتر هم خواهد شد.

""خداوند مورد رحمت قرار دهد کسی را که به فکر ملت خود است....البته کسی را که به فکر است...نه فکر میکند که به فکر است...""

این همه تو این مملکت از دوره پهلوی تا حال کارشناسان  از رشد جمعیت و آموزش و بهداشت و ....دم زدند....همه با کار، کار گروه های اقتصادی شما نقش بر آب شد...

دوستان شما بگید....

١-این طرح باعث افزایش جمعیت میشه یا نه..؟؟

٢-اگر میشه در کدام قشر....قشر مرفه و روشن فکر و طبقه متوسط...یا در اقشار آسیب پذیر و فقیر و کم سواد....؟؟

٣-تصور کن معتادی که حاضره بچش رو بفروشه..... در ازاء تولدش یک میلیون تومان بگیره...؟؟

۴-یک کارگر فقر که ۵ تا بچه داره.....اگر بفهمه پولی برای تولد فرزنداش میگیره....چقدر از این کار خودش پشیمون خواهد شد...؟؟

چقدر بنویسیم....چقدر بگیم....برای کی...؟

با این نوشته ها همه داریم خودمون رو خسته میکنیم....کسانی میخوانند و همفکری میکنند...که خودشون قبل از خواندن این مطالب و انتقادها.....منتقد و صاحب نظر بودن...و البته متفکر....

فکر کنم تغییر تو جامعه ما خیلی سخت شده کسایی که موافق یک مقوله هستن همیشه موافق خواهند ماند و کسایی که مخالفن....مخالف خواهند ماند...شاید دلیلش وجود اعتقادات مذهبی شدید در زندگی و افکار ماست....که به قول دوستی هر دو طرف دعوا رو شهید می نامند....شاخصه ای ماواری عقلانیت...و کاملا معنوی......شاید یه کم دید سیاه و اغراق شده ای باشه....ولی واقعا میشه حسش کرد.....

طبقه ای از جامعه ما هستند که نمیدونم اسمشون رو چی بزارم... تغییر ناپذیرند....تا زمانی که همه چی عوض نشه و دستوری از بالا نرسه....همینی هستن که میگن باشین...البته در همه جوامع باید وجود داشته باشه....ولی در کشور عزیزمون...چشمگیرند....افرادی که تغییر نمیکنند.

این گونه سیاستهای دولت مردان در این گونه جوامع مخاطبی جز این طبقه نخواهد داشت ....حفظ حمایت و سیاهی لشکر بودن این طبقه عامل بسیار مهمی برای سیستم حاکم خواهد بود.

پ ن1:لطفا در نظرات تند روی نکنید.....و صبورانه نقد کنید.

پ ن2:این بحث سیاسی نیست...کاملا اقتصادی است والبته اجتماعی

پ ن3:ای نوشته زیبا رو  از وبلاگ (اردیبهشت)برداشتم""در جامعه گرایش هایی وجود دارند که اجازه نمی دهند انسان در مسیر شادی گام بردارد . پیروان این گونه نگرشها به انسانهای بدبخت نیاز دارند چون بر اساس هدف آنها انسان بدبخت از یک انسان شاد شایسته تر است . انسان شاد انسانی شورشی است اما انسان بدبخت ،؛ هیچگاه شورش نمی کند . انسان بدبخت همیشه آمادۀ فرمانبرداری است ، همیشه آمادۀ تسلیم شدن است . انسان بدبخت تا بدان اندازه نگون بخت است که نمی تواند سرپای خود بایستد . اوخودش را کاملاً بدبخت می داند و به همین دلیل آماده است تا در دام هر کسی گرفتار شود (اوشو)