نقطه سر به سر* حضورت توی این دنیا کجاست......؟

چه موقع می تونی حس کنی که به اندازه حضورت وجود داشتی...؟؟

بزار بحث رو مادی تر کنیم تا به یه نتیجه ای برسیم.

دیه کامل یک فرد (مرد و زن از نظر من فرقی نداره) برابر است با ١٠٠ شتر....یا ٢٠٠ گاو یا ١٠٠٠ گوسفند...که هرسال از طرف قوه قضائیه اعلام میشه و امسال هم ۴۵ میلیون برای ماههای عادی و ۶٠ میلیون تومان برای ماههای حرام** اعلام شده.

خوب.....با این حساب اگه در کل زندگیمون۶٠ میلیون تومان درآمد داشته باشیم...به نقطه سر به سر تولید خودمون رسیدیم و میتونیم تو جامعه تولید ثروت کنیم....جدی میگم...؟ یه کم بیشتر فکر کنید...دید صرفا اقتصادیه...!!

مقدار درآمدی که مصرف ضروری میکنید رو نمیگم....مقدار درآمدی که غیر از مصرف ضروری براتون باقی میمونه تا صرف مصارف دیگه و سرمایه گذاری و ...کنید.

۶٠ میلیون تومان...برای یک گار گر با حقوق ٣٠٠ هزار تومان یعنی ٢٠٠ ماه....٢٠٠ ماه یعنی تقریبا ١۶ سال....(به فرض ثابت بودن همه شرایط که در حقیقت ارزش حال رو بدست می آوریم)خوب...به نظر شما چقدر از این درآمد باید صرف خرید مایحتاج ضروری بشه....؟؟ (همون مصرف اولیه)

وقتی ارزش زنده بودن شما 60 میلیون تومان باشه....شاید بعد از 20 سال به نقطه سر به سر برسید......

اصلا فکر میکنید ارزش حضور ما برای کشورمون بیش از 60 میلیون باشه...مثلا با حدود 65 سال(فکر کنم امید به زندگی درایران ٧١ باشه)...البته حتما هست که رئیس دولت حاضره اگر دستشون باز بود به هر نوزاد مبالغی رو از بودجه ملیت اختصاص بده....!!

خوب...حالا راه کار کوتاه کردن زمان انتظار در رسیدن به نقطه سر به سر چیه....؟؟؟

همه که کار مند و کارگریم...و امکان بوجود آوردن یک بیزینس جدید هم برای همگان....دور از ذهنه...و غیر عملی...!

پیشنهاد خوب میتونه...بیمه عمر و تشکیل سرمایه باشه...

شما از طرفی ارزش حیات خودتون رو افزایش میدهید در حالی که هزینه وارده از نبود خودتون رو برای دیگران(مثلا افراد خانوادتون) کاهش میدهید....و از طرفی با ذخیره کردن درآمد و ایجاد پشتوانه مالی ثروت خودتون رو در آینده و بازنشستگی افزایش میدید....که با این انتقال ثروت به وراث...حتما در کاهش نقطه سر به سر اونها هم تاثیر گذار خواهید بود.....

این نوشته زیاد علمی نبود و در حد یک تئوری ساده است....ولی بی ارتباط هم نیست....البته بابد خیلی چیز های دیگه رو هم لحاظ کرد.....

صحنه ای از فیلم"هانیبال"(1999)

*نقطه سر به سر::جایی که هزینه ها و درآمد ها با هم برابر میشوند و پروژه از آن به بعد به سود دهی میرسد

**ماههای حرام::رسمی که از دوران جاهلیت اعراب وجود داشت ...اسلام تاییدش کرد و هم اکنون در کشور ما هم مورد تایید است..که بر اساس آن در چهار ماه از سال(رجب،محرم،ذیقعده،ذیحجه) حرام اعلام شده و جنگ و خونریزی....با مجازات همراه است و مبلغ دیه نیز در صورت فوت افزایش میابد