سلام دوستان.

لازم نمیبینم که در مورد واقع اخیر چیزی بنویسم یا گزارشی ارائه کنم....چرا که خودتون بهتر از من میدونید که داره چی میشه...!

من یه نگرانی مهم دارم.....نگرانی من از آثار سیاسی اجتماعی این تحولات یک طرف و نگرانی از تاثیر ات اقتصادی که دیر یا زود خودش رو به همه نشون خواهد داد یک طرف است.

ببینید در همین سه - چهار هفته گذشته از تحولات(قبل و بعد از انتخابات) چقدر تاثیر منفی در امنیت کشور و چقدر تنش در روابط سیاسی با سایر کشور ها و اقتصاد های قدرتمند اروپا و امریکایی داشتیم...!!

آیا اینها مستقیم با غیر مستقیم روی سرمایه گذاری و روند کند رشد سرمایه گذاری داخلی تاثیر نخواهد گذاشت....!!؟

چنانچه معقولانه و به بهترین شکل از این تحولات و مسایل پیرامون آن گذر کنیم ...چقدر وقت لازمه تا بتونیم امنیت رو برای سرمایه گذاران تضمین کنیم...؟سرمایه کم کم جمع میشه...و در مورد فرارش هم که همه میدونیم....!!

نگرانی من از فرار سرمایه های داخلی هم هست...شاید خیلی از این سرمایه ها فیزیکی نباشند....منظورم فرار مغزهاست...این روند میتونه فرار مغز هارو تشدید کنه..!هر دولتی که بعد از این تحولات قدرت رو به دست بگیره با چالشهای شدیدی روبه رو خواهد بود...من اصلا اعلام موضع رسمی نمیکنم....ولی ادامه این روند بعد ها تبعات بسیار بدی برای سیستم اقتصادی (بیمار و نیمه مرده )ما خواهد داشت....!

معمولا در اکثر حکومت ها دوره قبل از انتخابات با رکود نسبی در تغیر و تحولات بازار سرمایه مواجه هستیم.....اکه بعد از مشخص شدن جناح پیروز مجددا بازار به جریان میافته...ولی با طولانی شدن زمان اعلام قطعی و مواضع متفاوت و ابهامات موجود در بین افکار عمومی و جامعه جهانی،این دوره رکود برای ایران داره بسیار زیاد میشه....و پیش بینی مشخصی هم نمیتونه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی بدهد.....!!

امید وارم که بتوان با استفاده از دانش و اعتماد به دانش اثرات مخرب اقتصادی این تحولات را به حد اقل برسانیم.