دیشب فیلم آخر علیرضا کاهانی(1352) رو دیدم"اسب حیوان نجیبی است" که در سال 1389 تولید شده و تا حالا اجازه اکران نداشت..و بعد از سانسور قسمتهایی مجوز گرفت.

امروز نقد تند و بی محتوایی در مورد فیلم در خبر گزاری جمهوری اسلام خوندم که اصلا پایه علمی و هنر نداشت و بسیار مغرضانه بود(پس میشه نتیجه گرفت که فیلم خوبیهچشمک)

فیلم روایت چند نفر بود که برای دو میلیون تومن پول شهر رو زیر پا گذاشتن و آخرش هم پولی که از راه اخاذی و تقلب به دست آمده بود مشکلشون رو حل کرد....!!

ترس و نا آگاهی مردن از مواجعه با ماموران انتظامی....

تقریبا تو هر محله ای و هر حالتی می شد به کسی گیر داد و ازش اخاذی کرد...همه چیز از مهمونی و شرب خمر و رابطه نا مشروع و ....کار هایی که هر روز داریم میبینیم ولی به عبارتی جرم حساب میشه..و شایدم کسانی برای سرپوش گذاشتن براش حق السکوت هم بپردازند...

جماعتی که محکوم به پرداخت حق السکوت هستند و فقط برای رهایی از مشکل پیش اومده حاضرن پولی بدن و همه چیز رو تموم شده بدونن....واقعا این شاید یک رفتار زشت و ذلت بار باشه که در جامعه ما شایع شده....!!

درسته...تا قبل از دیدن این فیلم شاید این مسئله و بدبختی و بیچارگی که توی زندگی خیلیامون هست رو ندیده بودیم...شایدم اینقدر برامون پست نبوده...

نفع شخصی بسیار مهمتر از نفع گروهی میشه...اینو میشه در فیلم"اسب حیوان نجیبی است" دید.

پ ن: فیلم خیلی خوبی بود....با بازی های بسیار خوب...حتما ببینید.