نمی خوام در مورد نماینده اصلح...یا شورای نگهبان...و تحریم و یا تشویق انتخابات صحبت کنم.

می خوام از چیزی بگم که برای من مهمتر از همه اینهاست:

خود " مجلس"

ببینید...افراد فعال و شاخص در یک جامعه (که هر فردی که بخواد میتونه وارد این دسته بشه) در رشته های مختلفی هستند...از هنر و فرهنگ بگیر..تا صنعت و کشاورزی و سیاست...

پس سیاست فقط یک فسمت از افرادی رو که فعالتر و شاخص تر از باقی هستند در بر میگیره....یعنی حتما نباید یک ورزشکار و یا یم موسیقی دان سیاست مدار هم باشه.

چه طور میشه مجلسی بالغ بر 300 نفر  رو انتخاب کنیم..که همه این افراد سیاسی باشند....!!

یادمه اواین چهره غیر سیاسی که به مجلس رفت آقای افخمی (کارگردان) بود....شاید هم قبل تر از ایشون کسی بوده.

مجلس کار چیه؟ در یک کلام خانه ملت و اینکه تصمیماتی برای بهتر شدن زندگی مردم و بهبود روند قانونی حقوق شهروندان و در پاره ای موارد هم مسائل خارجی...که البته آن هم به نفع و برای ملت.

چرا نباید یک زن خانه دار...یک کاسب محترم و مورد اعتماد مردم....یک مامور راهنمایی رانندگی خوش نام....یک هنرمند محبوب و یا یک معلم خوش نام...وارد این مجلس بشه..؟

شاید این افراد بتونن چهره خشک و سیاسی مجلس رو تعییر بدهند.

امروز تمامی نماینده های ما...سر بلند از ازمون های سیاسی گشذته بیرون آمدند(البته به نوشته بروشور های تبلیغاتی شون)...خب که چی؟...مگه مجلس عرصه جنگ و اشوب و این چیزیاست؟

رئیس جمهور طرحی میده....خود نماینده ها طرحی میدن...و به مجلس میاد و نماینده های مردم با سلیقه های مختلف و افکار متفاوت که از دل جامعهاومده تشخیص میدن که کدوم برای مردم بهتره...!!

این دیگه دید سیاسی میخواد؟...پس وزارت خارجه و داخله و قوه فلان و بهمان  برای چیه؟

"مهم ارتباط مجلس با طبقه حاکم نیست..مهمتر ارتباط مجلس با مردم است"

این روند سیاسی شدن ...که داره به همه امور سرایت میکنه..از هنر فرمایشی بگیر تا اموزش و پرورش و حتی عبادت فرمایشی....تا حدی در همه جای دنیا حضور داره...ولی از حد که بگذره...آسار زیان باری داره...برای همه.

 

پ ن: طرح شوراها گام بسیار کوچک و شکننده ای بود برای نزدیک شدن به این مقوله....اما به نظرم باید مجلس رو به این سمت هدایت کرد مثلا سی نماینده از سی منطقه تهران...که افرادی شناخته شده و معتمد در هر محله و یا منطقه باشند