از سنگ تا الماس

خوشا روزگاری که به خنیاگری میگذرد....

بهار با موسیقی

بعد از ایام فاطمیه که به استناد قانون نا نوشته ای "برگزاری هر نوع کنسرت و برنامه ای در رابطه با موسیقی ممنوع است" چندین اجرای خوب برگزار شد که خوشبختانه تونستم در دو تا از این اجراها حضور داشته باشم.

اجرای اول"1391/2/22

کنسرت با شکوه "گروه شهناز"به سرپرستی  و آهنگ سازی"استاد داریوش پیر نیاکان"..هنرمندی حمید رضا نوربخش و بهداد بابایی و باقی اعضای جوان گروه بسیار شادی بخش و لذت بخش بود.

کنسرت با ادای احترام به شادروان استاد علی اکبر شهنازی با مقدمه ای از ایشان و سپس آواز و تصنیف زیبای"به اصفهان رو" در همان اول کار هماهنگی و خوش صدایی ارکستر رو به رخ میکشید و نشان میداد که استاد پیرنیاکان با دقت و وسواس خاصی تمرینات رو مدیریت کردن.

شب بسیار خوبی بود...تصنیفهای دشتی که استاد پیرنیاکان ساخته بودند زیبا و دلنشین بود و رنگ پایانی هم بسیار هماهنگ و زیبا.

در پایان با تشویق فراوان حضار...افتخار شنیدن تصنیف"لحظه دیدار" اثر شادوران پرویز مشکاتیان از زبان گروه شهناز نصیبمان شد.

حمید رضا نوربخش کمی در اجرای آواز بیات اصفهان در گوشه های راک و راجه دچار لغزش شدند که البته میتوان به حساب اجرای زنده و شرایط صحنه گذاشت.

در نهایت اجرایی بود که با لذت تا آخرین لحظات را شنیدیم.

اجرای دوم:1391/2/24

کارگاه تخصصی کمانچه با استاد علی اکبر شکارچی.

وقتی استاد در کمال صمیمیت و آرامش کمان در دست گرفت و شاهنامه را با آن لحن محلی(لری) خواند و نواخت....فقط باید آنجا می بودید و میشنیدید.

سخنان گهر بار استاد شکارچی در مورد آموزش سینه به سینه موسیقی و نکات تحصصی در بازه ساز دلنشین کمانچه همراه با نواختن قطعاتی به عنوان نمونه....شب نشینی پرباری را برای شرکت کنندگان در این کارگاه فراهم کرد.

در قسمت دوم برنامه پانزده نفر از شاگردان استاد در سطوح مختلف نوازندگی به هنر نمایی و همراهی با استاد پرداختند که لحظات زیبایی را ساخت..هیجانی که در چهره بعضی از هنرجویان بود که برای اولین بار روی صحنه می آمدند جالب بود...هنرجویانی که در آینده نزدیک دانش و هنر استاد خودشون رو به نسل بعدی منتقل میکنند...

پایان مراسم با تکنوازی بسیار زیبای خانم"نگار خار کن" و اهدی لوح تقدیری دست نویس از طرف استاد شکارچی به هنرجویانشون بود.

آرامش و رضایتی که استاد از نواختن هنر جویانشون داشتند در چشماشون نمایان بود...فکر نمیکنم لذتی برای استاد بالاتر از شنیدن نوایی باشه از ساز شاگردش..امیدوارم که این کارگاه های تخصصی ادامه داشته باشه و استاد شکارچی هم مثل همیشه سلامت و سرزنده.

پ ن: آلبوم آخر استاد شکارچی به نام "ایل بانگ"که در زمینه موسیقی محلی(لری) است رو میتونید از بازار تهیه کنید.

نویسنده : : ۳:٤٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم