درک متقابل

هیچکس نمیتواند پدری را درک کند که برای دریافت سبد کالایی حاضر است با همه تحقیر ها و سرما و برف...در صف بایستد.
همانطور که کسی نمیتواند درک کند چه طور می شود کسی به خاطر 80 هزار تومان حاضر می شود سلامت خود را به خطر بی اندازد و روغن غیر استاندارد و یا برنج هندی بخورد...که حداقل مزه اینها از یادش نرود.
ولی آیا این همه گرسنه در ایران..این همه ادم هستند که حاضرند توهین و تحقیر را بپذیرند و لقمه نانی در سرما پس از ساعتها ایستادن زیر باران و برف به منزل ببرند؟
پاسخ این سئوال روشن است...
تعدادی از این هموطنان همیشه در صف هستند...و همیشه سعی میکنند وضع خود را از چیزی که هست بدتر نشان دهند و از این طریق منافعی هرچند کوچک بدست آورند...و از اینکه در میان اشخاص و اقشار آسیب پذیر باشند خوشحالند...ولی عده ای هم که همیشه در صف نذری هستند و نداشتن عزت نفس را به گردن تبرک غذای آقا میاندازند...!! حالا صف چای و قیمه نذری باشد یا سبد کالای دولت.
آز....آز است و عزت نفس همان عزت نفس....واجالتا ما از همین مردمیم و همین ملت...هرجای جهان که باشیم سهمی در این اشفته بازار داریم...کم یا زیاد...سهم داریم از این احوالی که امروز بر ایران میگذرد.

/ 2 نظر / 32 بازدید
ایرج روزدار

آقا اسماعیل نازنین سلام امیدوارم همواره سالم و سعادتمند بوده و باشی آقا اسماعیل گویا شما هنوز گرسنگی نکشیده‌ای تا بدانی چرا مردم گرسنه برای یک قرص نان مسموم در صف می‌ایستند و برای کسب آن بجان هم می‌افتند امیدوارم هرگز شما و بستگان و دوستان شما به مرز گرسنگی نرسید و آن چیزی را که من می‌دانم و شما نمی‌دانید، تجربه نکنید موفق و شاد باشی امیدوارم کنسرت شما و دوستان هنرمندت با موفقیت برگزار شود و از نتیجه آن راضی باشی خیلی دلم می‌خواست یکبار به تهران بیایم و شاهد نواختنت باشم ولی چون گرسنه و بیمار هستم و پول ندارم بنابراین از همین راه دور شما را تحسین می‌کنم و برایت دست می‌زنم مضرابت برقرار و شاد

نورا

سلام من هرچند با هجومی که بعضی هابرای غذای نذری می برند و بی نظمی هایی که گاه اتفاق می افته موافق نیستم و لی خیلی ها با اعتقاد خاصی این غدا رو می گیرندیادتون باشه افرادی که در صف نذری می ایستند در هر صورت و هر حالتی مهمان سفره ائمه علیهم السلام هستند و این اهانت شما ممکنه براتون خیلی گرون تموم بشه بهتره این پست رو حذف کنیدضمناعجالتا از ریشه عجله گرفته شده موفق باشید