آینده بازار طلا و ارز

درود بر دوستان گرامی.

بدون توضیحات اضافه پیش بینی خودم رو از بازار طلا(سکه) و ارز در فصل پیش رو به اختصار می گویم.

در حال حاضر قیمت جهانی طلا برای هر اونس برابر 1657 است که احتمالا تا هفته های آینده به 1690 و در ادامه به 1750 و احتمالا تا شب عید به بالا تر از 1770 هم خواهد رسید. از طرفی با توجه بشایعاتی مبنی بر سیاستهای دولت برای رساندن نرخ طلا به نرخ واقعی و برابری با ارز مرجع...!! باید به اطلاع دوستان برسانم که اعمال اینگونه سیاستهای اشتباه غیر ممکن است چراکه حداقل در دولت یک نفر پیدا میشود که درس"اقتصاد پول و بانکداری"در دوره کارشناسی اقتصاد را گذرانده باشد تا مشکلات خروج طلا از کشور در قبال اتخاذ چنین سیاستهایی را درک کند.

اما نرخ ارز مطلبی متفاوت تر است..دولت تمامی سعی خودش رو برای مهار نرخ ارز میکند...اما همیشه بازار در بلند مدت برنده اصلی این رقابت است...کمبود حجم صادرات و کاهش واردات ارز به کشور همین طور موانع موجود در راه ورود و خروج ارز از کشور همانند چند ماه گذشته در بازار نمایان خواهد بود ..از طرفی دولت نیز بیش از این صلاح نمیداند که هزینه کند...فاز دوم همدف مندی یارانه ها هم به عبارتی نشانه ای از کوتاه آمدن دولت در قبال فشار جهانی است....اما نرخ ارز مثل همیشه پر ریسک تر از طلا است.

همیشه ارز ریسک بیشتر و از طرفی سود آوری بیشتر برای سوداگران بازار ارز دارد.

پس احتمال افزایش نرخ ارز تا بیش از 4200 تومان هم تا شب عید 1392 دور از ذهن نیست.

 

/ 2 نظر / 29 بازدید
خروس

"چراکه حداقل در دولت یک نفر پیدا میشود که درس"اقتصاد پول و بانکداری"در دوره کارشناسی اقتصاد را گذرانده باشد" !! حالا گیرم پیدا بشود یا نشود چه فرقی میکنه. شما فکر میکنی دکترهای افتصاد میتونن مشکل رو حل کنن؟ خود شما که داری درس کلاسیک افتصاد میخونی چطور؟ کلا خبر داری که این درسها چگونه انسان ها رو تربیت میکنه؟ تا حالا به اقتصاد به شکل دیگری جز دروس کلاسیک فکر کردی؟ خدمت شما عرض کنم اگر این اقتصادی که میخونی چاره ساز بود الان دنیا با این همه علما تو بحران نبود. این سرمایه داری کلان وجهانی سازی که ایران هم خیلی وقته یواشکی توش شیرجه زده با دست وپا زدن بحران مالی شروع میشه و با بحران اجتمایی به پایان میرسه.

اقتصاد

از وبلاگ شما بازدید کردم ویلاگ مفیدی دارین لطفا به وبلاگ ما هم سر بزنید تبادل لینک داشته باشیم با تشکر