تو دستور بده....همچنان دستور بده.....!!

چند روز پیش خبری رو در خبر گزاریها خوندم که....بی خیال.

"رئیس دولت دهم گفته هر بچه ای که در سال ١٣٨٩ متولد شود از طرف دولت یک میلیون تومان در یافت میکند(در حسابی به عنوان آتیه) و دولت هم سالی ١٠٠ هزار تومان و والدین هم ٢٠ هزار تومان در ماه(البته لطفا)به این حساب اضافه کنند...تا در جوانی این گل های نوشکفته ١٢٠ میلیون تومان موجودی صندوق....عصای دست آنها شود....البته با این توریم 30-40 درصدی همین حالا هم 120 میلیون تومان چیزی نیست چه برسه به مثلا 20 سال بعد......که مطمعنا تورم بسیار بیشتر هم خواهد شد.

""خداوند مورد رحمت قرار دهد کسی را که به فکر ملت خود است....البته کسی را که به فکر است...نه فکر میکند که به فکر است...""

این همه تو این مملکت از دوره پهلوی تا حال کارشناسان  از رشد جمعیت و آموزش و بهداشت و ....دم زدند....همه با کار، کار گروه های اقتصادی شما نقش بر آب شد...

دوستان شما بگید....

١-این طرح باعث افزایش جمعیت میشه یا نه..؟؟

٢-اگر میشه در کدام قشر....قشر مرفه و روشن فکر و طبقه متوسط...یا در اقشار آسیب پذیر و فقیر و کم سواد....؟؟

٣-تصور کن معتادی که حاضره بچش رو بفروشه..... در ازاء تولدش یک میلیون تومان بگیره...؟؟

۴-یک کارگر فقر که ۵ تا بچه داره.....اگر بفهمه پولی برای تولد فرزنداش میگیره....چقدر از این کار خودش پشیمون خواهد شد...؟؟

چقدر بنویسیم....چقدر بگیم....برای کی...؟

با این نوشته ها همه داریم خودمون رو خسته میکنیم....کسانی میخوانند و همفکری میکنند...که خودشون قبل از خواندن این مطالب و انتقادها.....منتقد و صاحب نظر بودن...و البته متفکر....

فکر کنم تغییر تو جامعه ما خیلی سخت شده کسایی که موافق یک مقوله هستن همیشه موافق خواهند ماند و کسایی که مخالفن....مخالف خواهند ماند...شاید دلیلش وجود اعتقادات مذهبی شدید در زندگی و افکار ماست....که به قول دوستی هر دو طرف دعوا رو شهید می نامند....شاخصه ای ماواری عقلانیت...و کاملا معنوی......شاید یه کم دید سیاه و اغراق شده ای باشه....ولی واقعا میشه حسش کرد.....

طبقه ای از جامعه ما هستند که نمیدونم اسمشون رو چی بزارم... تغییر ناپذیرند....تا زمانی که همه چی عوض نشه و دستوری از بالا نرسه....همینی هستن که میگن باشین...البته در همه جوامع باید وجود داشته باشه....ولی در کشور عزیزمون...چشمگیرند....افرادی که تغییر نمیکنند.

این گونه سیاستهای دولت مردان در این گونه جوامع مخاطبی جز این طبقه نخواهد داشت ....حفظ حمایت و سیاهی لشکر بودن این طبقه عامل بسیار مهمی برای سیستم حاکم خواهد بود.

پ ن1:لطفا در نظرات تند روی نکنید.....و صبورانه نقد کنید.

پ ن2:این بحث سیاسی نیست...کاملا اقتصادی است والبته اجتماعی

پ ن3:ای نوشته زیبا رو  از وبلاگ (اردیبهشت)برداشتم""در جامعه گرایش هایی وجود دارند که اجازه نمی دهند انسان در مسیر شادی گام بردارد . پیروان این گونه نگرشها به انسانهای بدبخت نیاز دارند چون بر اساس هدف آنها انسان بدبخت از یک انسان شاد شایسته تر است . انسان شاد انسانی شورشی است اما انسان بدبخت ،؛ هیچگاه شورش نمی کند . انسان بدبخت همیشه آمادۀ فرمانبرداری است ، همیشه آمادۀ تسلیم شدن است . انسان بدبخت تا بدان اندازه نگون بخت است که نمی تواند سرپای خود بایستد . اوخودش را کاملاً بدبخت می داند و به همین دلیل آماده است تا در دام هر کسی گرفتار شود (اوشو)

/ 14 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

خودت گفتی وخودت هم جواب دادی... شعری که تو پست قبلیت گذاشته بودی مصداق همین جامه است ...آدمی را آب ونانی باید و آنگاه آوازی... هر چی مردم بیشتر با نیازهای اولیه اشون درگیر باشن حرف شنو ترن... برده های بهترین...فقط همین

وحید زایری

[خجالت] خجالتمون دادید اسماعیل جان . من هم از پیدا کردن یک دوست خوب خوشحالم . یکی از اهداف من از نوشتن این وبلاگ پیدا کردن دوستان خوبی مانند شماست . امیدوارم دوستیمان پایدار باشد . [گل] من هم شما را لینک کردم .

علی سلیمی

انگار مشکلات ما تمومی نداره که هیچ بلکه مشکل زاییده میشه. من مخالفم با این طرح نه اینکه خوب نیست برای کشور ما فعلا خوب نیست آخه مثلا اگه قراره آسفالتی زده بشه جایی بهتره زیر سازی مناسبی داشته باشیم تا آسفالت چند ماه دیگه دستانداز تولید نکنه. خوب این مسئله هم همینطوره اول باید زیر بنای اقتصادی رو مد نظر بگیریم. بله کشورهایی هستند که این طرح رو دارند البته با برنامه و کاملا هدفمند. البته تورم در این کشورها خیلی پایین و به همین علت می توانند روی چنین طرح هایی کار کنند. حا اول ما بیاییم برای این بچه های به دنیال آمده تا 30سال فکری بکنیم مابقی پیش کشتان. وام ازدواجی که 4 میلیون تومانه و باید 4 تا ضامن بیاری بعدش 400 هزارتومان کم می کنند - سالی 4 درصد بهره + یک قسط برای کارمزد بانکی و غیره و غیره و غیره. بعد توی کشورهای نامسلمان و کافر وام پرداخت شده به فرد عادی 4 درصد در سال بدون ضامن و پرداخت بطور انتخابی (ماهانه و یا آخر سال بدون بهره اضافی) دارم به بیراهه میرم ولش کن اعصابم خورد شد[کلافه]

یک اهری

سلام خب بعدش چی؟ من که چشمم آب نمیخوره اینا به فکر آتیه بچه ها باشن.همین که به تحصیل کرده های بیکار سرو سامون بدن و مشکل مسکن جوونا رو حل کنن از سرمون و شون زیادیه الباقی پیشکش.

دریا

فعلا" دولت زیر طرح های دیگه مثل سهام عدالت و طرح خانه مهر (که قرار بود سال گذشته 500هزارتاش رو تحویل بده ولی فقط 5000تا تحویل ملت دادن!)یارانه که هنوز خدارو شکرمجلس باتوجه به وضعیت اقتصادی وبالارفتن 30درصدی تورم هنوز تصویب نکرده و...مونده ،همون مردم بدبخت معتاد وفقر که میفرمایید هرروز به مراکز بهزیستی مراجعه میکنن وسراغ سهام عدالت ودفترچه های بیمه (دوساله که تمدید نشدن)رو میگرن وبدون هیچ جوابی برمیگردن یا بن های نوروزی که به 4000 مریض فقط یک مرکز کوچیکمون فقط 400عدد بن دادن ....سرتون رودرد نیارم اینه که خانواد ه های فقراهم فکرنکنم دیگه گول بخورن ونون خوراضافه کنن به این جامعه اقتصادی فلک زده !!!!البته امیدوارم

مینا

یکی نیست بگه بابا یه فکری به حال ما که هستیم بکنین . البته بد نیست که آینده نگری شود ولی نه در کشوری که مردم برای مایحتاج روزانه هم هنوز اندر خم یک کوچه هستند . شاید این مسئله باعث بشه که بین اقشار نیازمند تعداد فرزندان بالا برود . و این یعنی فاجعه .

(m.j)

نیتش دقیقا رشد جمعیت همون روز اعلام کره که با امکانات فعلی میتوانیم 150میلیون نفر را سرویس رفاهی بدیم[ابله]

اردیبهشت

نسل پدر و مادر جدید ، همه به تک فرزندی رو آوردن . با این کاهش رشد جمعیت ، ارتش بیست میلیونی که سهله ، بیست نفری هم راه نمی افته . دارن برنامه ریزی می کنن که مثل دهۀ شصت و نسل ما که تعدادشون خیلی زیاده ، جمعیت جوان رو افزایش بدن با این تفاوت که از اون زمان ، سی سال آزگار گذشته . آدمها عوض می شن . الآن دیگه خانواده ها به فکر تربیت بچه ها و مسائل اینچنینی هستن . مسائل مالی در ردۀ هزارم قرار داره . البته شاید اگر دولت عزیزمون مثل عربستان عمل کنه ، بد نباشه . اونجا به آقایون می گن که "آقای محترم ! زن چهارم رو که بگیری ، تمام خرجت زن و بچه هات رو دولت تقبل می کنه بدون هیچ قید و شرطی" !!!!

کاغذA4

شخصا دیگه از فکر کردن به کارای عجیب غریب این .. خسته شدم

negin

من ووووووووواقعا نمیدونم چی بگم[خنثی]