چند پیشنهاد به دولت مفخم...!

از آنجا که صدای ما همیشه به جایی نمیرسه و فقط برای خودمون نظریه میدهیم و مینویسیم و تحلیل میکنیم...این بار هم بر آن شدم که در مورد راه کارهای کاهش میزان آلودگی هوا دیدگاه و نظریات هر چند مختصر خودم رو بنویسم(البته که همه این نظریات از دید اقتصادی می باشد).

1- موتورسیکلت به علت تولید آلودگی بالا و ازطرفی حادثه آفرینی زیاد یکی از مشکلات اساسی جامعه است که اگر بتوانیم از متور سیکلت های برقی که مصرف کم و در نتیجه سرعت کمتری هم دارند استفاده کنیم حتما موثر خواهد بود

2-دولت مفخمخ لطف کنند این وام و شرایطی که در نظر دارند به کارمندان برای انتقال به شهرستان ها بدهند را به صورت وام هایی برای تغییر محل زندگی در همین شهر پرداخت کنند تا مسیر منزل تا محل کار به حد اقل ممکن برسد.

3-انتقال فدراسیون های ورزشی به شهر های مختلف و لذا برگزاری مسابقات در شهر های مختلف و تبدیل کردن هز شهر به بستر مناسب برای یک ورزش خاص

4-انتقال حداقل یکی از قوای سه گانه به سایر شهر ها که البته نباید با توجه دنیای مجازی خللی در دسترسی مردم و مسئولان ایجاد شود(قوه قضائیه به علت بالا ترین حجم مراجعات  بهترین گزینه است)

5-از طرفی همشهریان عزیز هم واقعا عدم ورود به محدوده طرح ترافیک را رعایت کنند که البته دولت هم  مجوز طرح روزانه را لغو کند.

 

پ ن: خب دوستان کدوم یکی از اینها رو تا حالا انجام دادن یا رعایت کردن؟

/ 4 نظر / 64 بازدید
اسحق فتحی

ره نبردیم به مقصود خود اندر شیراز .... خرم آنروز که حافط ره بغداد کند اسماعیل عزیز باید رفت از این دیار....

خروس

سلام هیچکدام! شما دیگه چرا؟ شما که اهل اقتصاد هستین .1 فروش بنزین و وسایل بنزین سوز. 2رعایت حال سرمایه داران.3 سر کار گذاشتن مردم با آلودگی را در نظر نمیگرین؟ در مورد وسیله نقلیه برقی باید بگم که سیاسی ترین جمله بلاگتون بود که دیدم خدا کنه مافیا وسایل آلوده کننده هوا گذرشون به اینجا نیفته! خلاصه اینه مواردی که فرمودین فعلا توش پول نیست یا بهتر بگم افتصادی نیست اگر به پول نشست به روی چشم .

دریای شرقی

درود استاد عزیز واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند