شرق اندوه

خب..."جدایی نادر از سیمن" بهترین شد....تب و تاب ملت هم کمتر شد البته همه اخبار متوجه "گلشیفته فراهانی" شده...

انتقاد ها هم  شروع شده....به اصغر فرهادی...فیلمش...و اینکه حتی این جایزه سیاسی بود...!!

خوب...بعدش چی؟...منتظر قهرمان بعدی هستیم...!!

منتشریم که خودش رو نشون بده...بعد تشویقش کنیم و چند روز بعد...شروع کنیم به تخریبش...چرا که ماشین فلان مدل سوار میشه و اینها رو از صدقه سر ملت داره...!!

یک روز نوبت علی دایی بود.....یک روز هم حسین رضا زاده.....یک روز هم گلیشیفته فراهانی.....شاید فردا هم نوبت اصغر فرهادی باشه.....این افراد  رو با هم  مقایسه نمیکنم...ولی همشون  تاثیراتی رو در جامعه داشتن... وبعدا به دلایل سیاسی یا اجتماعی  یا چیزای مشابه مورد غضب قرار گرفتن....از نقد کارشناسی بگیر تا زندگی شخصی.

بهتره یک قهرمان قهرمان باقی بمونه...یا اینکه بعد از مدتی خوردش کنیم..؟؟؟

باید در طول سالیان قهرمان های ما همون ائمه اطهار باشن و بس...؟ اصلا چرا اینا رو با هم مقایسه میکنیم....؟؟ چرا باید بترسیم که کسی بیاد و قهرمان یک ملت بشه...به قهرمان زنده هم احتیاج داریم...کسی که مثل رستم فقط اسمش تو کتابها نباشه...راه بره..حرف بزنه...نفش بکشه....ببینیمش تا بفهمیم قهرمان هم یک آدم معمولیه...نباید اون پاکی رو که تو افسانه به خوردمون دادن از یک قهرمان انتظار داشته باشیم....نباید فکر کنیم که یک قهرمان هیچوقت اشتباه نمیکنه....!!

یک قهرمان رو باید محترم دونست.....حتی اگر الکلی شده باشه...حتی اگر تو زندگی شخصیش هزار تا مشکل باشه....حتی اگر ثروت مند باشه و قیمت ماشینش از کل زندگی ما بیشتر باشه.

پ ن:

آری ما غنچه یک خوابیم .....غنچه خواب ؟ آیا می شکفیم ؟

/ 14 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سهراب

سلام بر اسماعیل عزیز... موافقم...جامعه قهرمان زنده هم نیاز داره..بدون شک.... ولی من با حرکت گلشیفته فراهانی مشکل دارم..![نیشخند] به نظرم جالب نبود... موضع بعضی ها رو تقویت مکینه...همون داستان آب تو آسیاب دشمن ریختنه... دشمن هم میدونی که منظورم کیه..!

مهـــــــــــــربان

همه کسانی که امروز برای ما قهرمان هستند بری آیندگان افسانه هستند چون خیلی دور می شن خیلی زیاد اما در مورد اینکه اینجا با قهرمان ها چطور رفتار می شه این یه بحث دیگه است چون من واقعا نمی دونم در کشورهای دیگه با قهرمانانشون چکار می کنند ولی این رفتار ناپسنده

خردبان

درود بر اسماعیل گرانمایه. این امت همیشه در صحنه , ای که میگویند کار زشت گلشیفته, غیرت ما را خدشه دار کرده!! آیا با تجاوزات دسته جمعی و اختلاس های آنچنانی, رگ غیرتشان بیرون نمیزند؟! در مورد ارزش کار جناب استاد فرهادی نیز باید عرض کنم که: هنر به نزدهنرمند عرضه باید کرد که بی هنر شکند قدر و اعتبار هنر ممنون از گزینش نیک شما. (همیشه خرد پاسبان تو باد).

نهال

من هم با حرفتون به طور کلی موافقم . اما منم با کار گلشیفته مشکل دارم. خیلی هم زیاد. به نظرم نه فقط آب به آسیاب دشمن ریختن ، که بی احترامی به ارزش های بخش بزرگی از مردم ایران هم بود.

نگین

هیچ کدوم از این ادمها رو قهرمان نمیدونم.اما!در جواب کسایی که این اعمال اونها رو تقبیح میکنن یا به هر دلیلی ابروریزی میدونن باید بگم:مگه اینا چیکار کردن؟3000میلیارد بالا کشیدن؟از دیوار سفارت بالا رفتن؟ها؟کدومشون؟

وحيد زايري

سلام استاد به نظر من آن چيزي كه مايه آبروريزي ماست ، دروغها و هتك حرمتها و غيبتها و تهمتهايي است كه خرد و كلان مملكت دچار آن هستند . متاسفانه در مملكت ما همين كه تار مويي از دختري نمايان شد غريو بر مي آورند كه اسلام از دست رفت ، اما در مقابل اين همه دروغ شاخدار دم بر نمي آورند . ضمنا باز هم صافي شدم . به آدرس جديدم تشريف بياوريد .

ایرج روزدار

درود بر آقا اسماعیل نازنین . نقل است که یک فقیه به خانقاه شیخ بوسعید رفت و موقع نماز که شد همراه شیخ بوسعید وضو گرفت این جناب فقیه دید که یک دختر خوشگل اومده و آب روی دست آنها می‌ریزد تا وضو بگیرند جناب فقیه رگ غیرتش جنبید و به شیخ بوسعید گفت که حضور این دختر هنگام وضو اشکال شرعی دارد و باعث ابطال وضو می‌شود شیخ بوسعید فرمود که بیش از چهل سال است تا در این موضع به وضو مشغول و چنان در یاد خدا بوده‌ام که ننگریسته‌ام چه کسی آب می‌ریزد به زبان خودمانی به آن فقیه حالی کرد که عیب از خودت است نه از حضور آن دختر . حالا حکایت ماست موفق باشی و باشید .

وحيد زايري

بر اين جناب فقيه احتمالا حدث اكبر حادث شده بوده كه وضويشان از كفشان رفته ! در اينجا غسل واجب است !! [نیشخند]

اسحق فتحي

موافقم با هات... اما يه چيزي آزاو ميده و دوس دارم بگم ما ايرونيا خيلي زود از يكي بت ميسازيم و به محضي اينكه يه كم با يكي اختلاف نظري پيدا كرديم برامون ميشه مظهر تمام رذالتها ميخوام بگم هم زود قضاوت ميكنيم هم بخودمون اجازه ميديم در مورد هركسي قضاوت كنيم

مریم

یه روز می بریمشون بالا و فرداش پرتشون می کنیم پایین![خنثی]