...مفلس در نمی ماند...!!!

در کشورمان گروهی هستند که به ظاهر(شاید هم واقعا) مذهبی نما هستند.(البته منظورم همه دوستداران مذهب نیست).

این دسته به شدت برای اعتقادات خودشون آماده جنگیدن هستند و تقریبا حق اضهار نظر به هیچ عقیده ای غیر از خودشون رو نمیدن...در بیشتر بحث ها مناظره هایی که از دور و نزدیک دیدم...این افراد همیشه از عصبی کردن و به اصطلاح "در آوردن لج" طرف مقابل لذت می برند.

معمولا وقتی در مقابل استدلال های منطقی و علمی دست و پا بسته میشن....میگن:به هر حال این عقیده منه و یا مثلا از ائمه و پیامبران نقل قول هایی میارن که حرف خودشون رو ثابت کنن و دلیل نپذیرفتن منطق شما رو بهتون نشون بدن.

این گروه از افراد بسیار سخت تلاش میکنن که به هدفشون برسند(مثلا مدیریت یک شرکت) مهمولا به علت اینکه از خود گذشتگی هم میکنن و حاضرن سریعا خودشون رو فدای چیزی کنن...به هدفشون میرسن...ولی مرحله بعدی اصلا کار اونا نیست...این افراد اصلا مدیران و سیاستگذاران خوبی نیستن....با حدیث و روایت و خطابه میشه هیجان بوجود اورد...ولی نمیشه با این ابزار صورت سود و زیان شرکت و یا مثلا مدیریت ترکیبی پروژه ها رو هدایت کرد...!!!

پس این افراد هیجان خوبی دارند و لی از هوش و تفکر فاصله زیادی دارند..این افراد در جوامعی خوب رشد میکنند که اقبال عمومی با هیجان و احساسات و ......باشه....و بدترین شرایط حیات برای اونا زمانیه که جامعه به سمت خرد گرایی و علم گرایی پیش بره..!!

زمان های زیادی رو به بحث کردن با این افراد به ظاهر مذهبی گذروندم(که البته میتونن غیر مذهبی هم باشن و از اون طرف بوم افتاده باشن)....در نهایت ارزو کردم که دوستان و نزدیکانی که بیشتر باهاشون در ارتباطم از این گروه ها نباشند...چرا که مسیر توسعه ای رو اصلا قبول ندارند که بخوان انتخابش کنن.

این ادمها زاده میشن....برده میشن..و دوست دارند که دیگر انسانها رو هم مثل خودشون به بردگی بگیرن....چه یهودی باشند و چه مسیحی و چه مسلمان در نهایت میل شدیدی به فعالیتهای تروریستی خواهند داشت...چرا که باید مخالف حذف شود....چرا که حق حیات فقط برای کسیست که هم اندیشه و همکیش من باشد...!!

همه افراد جامعه با هم سروکار دارند و نمیتوانند از هم دور باشند.....دو گروه در یک جامعه یعنی دو جامعه در یک جامعه...که حتی با منطق ریاضی هم جور در نمیاد(منظورم بحث مجموعه هاست که حتما باید یکی زیر مجموعه باشد و عضوی از جامعه کل).

شایعه سازان در پی هدایت این نیرو به سمت مقاصد سیاسی خودشون هستند(اگر نباشند که سیاست مدار نیستند)...از مسجد جمکران و محرم و دیگ سمنو در روستاهای قم بگیر تا گوسفند نظر کرده در اهواز و سگ گریان در حرم امام رضا و دختر میمون نما در هلند....!!

کسی که در این وادیه رفت....سخت تغییر میکند(بنده معتقدم اصلا تغییر نمیکند)...به فکر این باشیم که با آگاهی دادن به خودمان و تشویق دیگران به سمت خرد گرایی از تولید چنین گروهی جلو گیری کنیم.

 

 

/ 7 نظر / 4 بازدید
لولی بربت زن

چاکِ حُمق و جَهل نَپذیرد رفــــــو...

م مثل میترا

سلام حق باشماست این گروه هرگز اصلاح نمی شود که بن مایه اش در ذات خود معیوب است

ماهی

جانا سخن از زبان ما میگویی،فقط خیلی ملایم و مودبانه میگویی[چشمک]

نرده ها

سلام دوست عزیز. البته عین این حرفها رو کانت در قرن 18 گفت. خرد گرایی خرد گرایی... ولی الان سوراخ سمبه ها و ضعف های خرد برامون پیداست. خیلی چیزها هست که دست خرد بهش نمی رسه. ظرفیت خرد براش کمه. تا اونجا که مذهب ابزار دست حکومت و ابزار دست یه عده میشه باهات موافقم اما به نظر من خود مذهب نفس اعتقاد به انسان تعالی می بخشه.

مهـــــــــــــــربان

من خیلی ساله دیگه با تندروها کاری ندارم مگر اینکه زیر 25 سال باشند به این آدم ها در سیاست می گن رادیکال آدم های رادیکال متاسفانه اولین قربانی ها هستند چون در نادانی تندروی می کنند

الی

[گل]دوست عزیز سلام با مطلبی به عنوان عزاداریهای مرسوم بدعت یا سنت به روزم یه سری بزن نظر یادت نره

فری

درووود... بلاگت واقعا جالبه ، خیلی از پستاتو خوندم ... واقعا نه خسته ... وقت کردی به بلاگ منم سر بزن خوشحال می شم نظرتو راجع بش بدونم ...