خوب.بد.زشت

با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی

                                               تا بی خبر بمیرد در دام خود پرستی

در طول زندگیمون با آدمای مختلفی مواجه میشیم...که همین به نظر من یکی از هیجانات زندگی هست....آدمای خوب،بد و زشت....سعی میکنیم مثل خوب ها باشیم و مثل بد هانباشیم...و هیچوقت نمیتونیم خودمون رو در غالب زشت ها تصور کنیم...البته این تقسیم بندی کاملا نسبیه ..در هر حال آدمهای زشت معمولا تکلیف خودشون رو نمیدونن .....مدام بین بد و خوب در حرکتند...گاهی خودشون رو بد میدونن و گاهی خوب و مدام در عذاب و کشمکش شخصیتی هستن....آدمای زشت همیشه آرزو دارن که با آدمای خوب و یا حتی بد دوست بشن...ولی به خاطر ناخالصی که دارن...عاجرند....

ابزاری که آدمای زشت برای نزدیک کردن خودشون به سایر گروهها از اون استفاده میکنن  رو من (به علت برخورد زیاد با آدمای زشت ) به شرح زیر برای خودم دسته بندی کردم:

١-دروغ

٢-آرایش بیش از حد

٣-ابراز عشق

۴-استفاده از انواع داروها و کلاسهای ورزشی و انواع رژیم غذایی برای متناسب نگاه داشتن اندام

۵-استفاده از انواع ژست ها(هنری،روشنفکری،علمی،عاطفی و ....)

۶-استفاده از ابزرا مادی برای در اختیار قرار گرفتن خرد و اراده دیگران...

زشتی یکی از صفاتی است که متاسفانه با  استفاده از ابزاری که گفتم قابل استتار و مخفی کردنه.......

 خلاصه از بخت یاریماست(خوبی بیش از حد یا بدی بیش از حد)  که مجبوریم آدمهای زشت رو هم هر چند وقت یک بار ملاقات کنیم و سعی کنیم کشفشون کنیم...!!البته اونها از مصاحبت با انسانهای دیگر (خوب و بد) خیلی لذت میبرند...تا حدی که شاید حس مازوخیسمی(یا به قول یکی از دوستان سادیسم) درونشون رو به مقدار زیادی ارضاء میکنه....

این نوشته رو تقدیم میکنم به همه موجودات زنده روی کره زمینلبخند

 

 

 

/ 7 نظر / 26 بازدید
مینا

این عکس منو یاد جوجه اردک زشت میندازه . من همیشه ترجیح میدم آدمها درونشون زیبا باشه حتی اگر ظاهری زیبا نداشته باشند . متاسفانه شناختن دیگری خیلی سخت شده به قدری دروغ و دورویی زیاد شده که به سختی میشه خوب و بد رو تشخیص داد . در مورد شماره 5 به شدت موافقم . ادای روشنفکرها رو درآوردن که این روزها خیلی مد شده و ظاهرا نشون دهنده کلاس آدمها . هیچی زشت تر از آدمی نیست که بخواد خودش نباشه و دیگران رو گول بزنه .

عیسی

سلام خیلی سخت گیرانه نوشته ای و به نظر تحلیلی تهاجمی است از موضوعی تازه و شخصی. اما بقول ارونسون مردم دو هدف مهم دارند:در ستی اعمال و رفتار داشتن روابط دوستانه با مردم از طریق رفتار مورد انتظار آنان منتها بعضی راهش را بلد نیستند و اشتباه می کنندو بعضی سو استفاده گر اند که طبعن عواقب کنار رفتن نقاب را هم پذیرفته اند.

مینا

بله سخته که آدم بخواد خودش باشه و البته هزینه داره . و خودشناسی هم شرط اولشه . برای استخدام توی کارخانه صنایع فولاد اهواز برخلاف همه ادارات که شرط اول تخصص و سالم بودن روحی نیست اولین سوالی که از من پرسیدند این بود : بارزترین صفتت چیست و خودت رو در یک صفحه بنویس . در واقع همیشه آدم باید مواظب افکار و رفتارش باشه و هر از چند گاهی نگاهی انتقادی به خودش بندازه . جمله ارونسون رو برای این دوره باید به این شکل نوشت : درست نشان دادن اعمال و رفتار .

دریا

سلام استاد بقول سعدی عزیز سیرت زیبا به ازصورت زیبا بود ،وخیلی باید مواظب بودکه گول ظاهرزیبا رونخورد ولی خوب دیگه بقول استادغزل حافظ شهپرزاغ وزغن زیبای صیدوقیدنیست این کرامت همره شهبازوشاهین کرده اند مورد 7 یادتون رفته که پوله ،هرزشتی را باانواع عمل زیبا جلوه میدن یک سوال برام پیش اومده ،مازوخیست صفت خودآزاری(خودآزارگر) اونوقت اینجا یعنی چه؟

نرده ها

سلام. خوب که فکر می کنم می بینم همه ما یه کمی زشت هستیم.

دریا

من نمی دانم که چرا می گویند اسب حیوان نجیبی است کبوتر زیباست وچرادرقفس هیچ کسی کرکس نیست؟ گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد؟ چشم هاراباید شست جوردیگربایددید واژه ها راباید شست.واژه باید خودباد واژه باید خودباران باشد زنده یاد سهراب سپهری

کاغذ A4

با اون بیت اولتون معلومه که حسابی دلتون از یه آدم زشت پره