ناز جوانی

زپرده گر به در آید نگار پرده نشینم

چو اشک از نظر افتد نگار خانه چینم

 

آلبوم "ناز جوانی" با اهنگسازی " مسعود نجفی" و خوانندگی:"حامد اسلامی" روانه بازار شد

 در مراسم رونمایی آلبوم که دیشب در تالار مهر حوضه هنری برگزار شد گروه"نوای مخالف" به سرپرستی مسعود نجفی به اجرا قطعاتی از این آلبوم پراخت و جلسه نقد کوتاهی با حضور آقای میرعلی نقی(پژوهشگر و مورخ موسیقی) و آهنگساز(مسعود نجفی) برگزار شد.

توصیه میکنم که حتما این آلبوم  را تهیه کنید و ضمن حمایت از گروههای جوان موسیقی اصیل ایرانی لحضات خوشی را با شنیدن نوای ،نوای مخالف، سر کنید.

با توجه به همنوازی  و دوستی دیرینه با هنرمند گرامی مسعود نجفی و دیگر اعضای گروه و پیگیری روند کارهای این گروه...به جرات میتوان گفت که رشد و حرکت رو به جلوی دوستان کاملا قابل مشاهده است و تفاوت دیدگاه آهنگسازی مسعود نجفی در استفاده از خواننده و کلام در موسیقی اش به گونه ای است که آلبوم ناز جوانی را اثری متفاوت کرده.

استفاده از ریتم و جمله بندی های متنوع در تصانیف مواردی بود که زودتر از هر چیز نظر شنونده را به خود جلب میکند. اجرای آوازها و جواب آواز ها بسیار مناسب است واقعا کمتر گروه جوانی را میتوان یافت که در جواب آواز اینقدر با احساس و متفکرانه عمل کنند آن هم در روزگاری که کمتر کسی در آثارش از آواز استفاده میکند.

عده ای از هنرمندان تنها راه جذب مخاطب و مردمی تر شدن موسیقیشان را در استفاده از سازهای غربی و شرقی و تلفیق میبینند و به آن سمت میروند ولی جوانانی هم هستند که با تغییر و تنوع در ریتم و کلام و رنگ آمیزی سازها و .... سعی در جذب مخاطب و پویایی دارند که گروه نوای مخالف از دسته دوم هستند که با نگاهی به گذشته موسیقی اصیل ایران نو آورانه  تلاش میکنند که کاری به روز و همگام با نیاز های روز گار ما ارائه دهند.

آرزوی موفقیت دارم برای گروه نوای مخالف،مسعود نجفی،علیرضا دریایی،حامد اسلامی،سعید رضا دولت ابادی و ... و همه جوانانی که با تحمل سخت ترین شرایط مالی و کاری حاکم بر موسیقی اصیل کشور همچنان مینوازند و به هنر عشق می ورزند.

 می نویسد باران نامت را شاعرانه

مینشیند بر لب لبخندی بی بهانه

 

اعضای گروه نوای مخالف در این آلبوم:

مسعود نجفی (آهنگساز،سرپرست،سنتور) حامد اسلامی(آواز) علیرضا دریایی(کمانچه)سعید رضا دولت زارعی(نی) مجید علیزاده(تنبک) سهیل نظری(تار) سیوش عبدی(دف) سجاد سقایی(بربط)...سایر همراهان گروه:صائب کاکاوند(تار)الیاس طغیانی(نی)بابک میرزایی(عود)مسعود فیروزی نژاد(ویولنسل)

 

پ ن:دوستان گرامی در مودر هر اثر هنری باید یاد بگیریم که اصل اثر رو تهیه کنیم و از کپی کردن و نسخه های انیترنتی استفاده نکنیم...برای جریان داشتن هنر و تولید آثار هنری این کمترین کاریه که میتونیم انجام بدیم.

 

/ 0 نظر / 47 بازدید