و در آخر چه کسی اشتباه میکرد...؟؟؟

وبلاگ های زیاد است که از زندگی روزمره و خصوصیشون مینویسن.

امیروز کجا رفتیم و دیشب شام چی خوردیم و اسم بچم چیه و ...خیلی چیزایی از این دست...حضور اینگونه نوشته ها هم لازمه..خیلی ها از همن نوشته ها چیز یاد میگیرن و یا مثلا اوقات خوبی رو برای خودشون فراهم میکنن...نفس این کار رو نه میشه تحسین کرد و نه میشه برش خرده گرفت.....همونطور که همه چیز در حال تغییر ئ دگرگون شدنه(شایدم توسعه) به نوعی درد دل کردن هم دچار مدرنیسم شده.

نکته جالبی که در این وبلاگهای روز نوشت و یا به عبارتی زنا شوئی میشه دید اینه که مثلا همه خانواده های شوهر(و یا حتی همسر) رو به ادمهای بی فرهنگ و عقده ای و پست و ....تشبیه میکنند و نویسنده وبلاگ طوری از خانواده همسرش مینویسه که شما 100% حق رو بهش میدید(البته وبلاگهایی رو میگم که نویسندگانش کمی از زندگشون ناراضی هستن).

آخه چه طور میشه که خانواده ای آنقدر بد باشه و خانواده ای آنقدر خوب...؟؟؟

از قدیم در ایران این مشکل وجود داشته که خانواده ها سخت به هم نزدیک میشدن....عمریه که میگیم  بهترین مردم دنبا و مهمان نواز ترین مردم و ....هستیم.. ولی واقعا در زندگیهامون چقدر این شعار ها رو باور داریم...؟؟

مشکل اصلی در ناسازگاری فرد با جامعه رو من بیشتر در خود فرد می بینم.....کسی که با جامعه دچار چالش میشه به عبارتی در برقراری ارتباط با اون جامعه دچار کمبود  و ضعفه.

نگاه ارزشی به فرهنگ و آمیخته شدن خیلی از رفتارها با توجیحات دینی و مذهبی هم شاید باعث شده که خیلی سخت اصول و عقایدی که داریم رو نقد کنیم.

در هر صورت احتمال خیلی کمی داره که در یک تعارض فرهنگی و یا اختلال رفتاری یکی از طرفین بسیار بیشتر از دیگری در اشتباه باشه و مقصر باشه...!!

پ ن:یک طرفه به قاضی رفتن بعد از مدتی آدم رو خود رآی   میکنه

 

/ 9 نظر / 64 بازدید
. . .

جایی از نیچه خوندم که: علت مرگ خیلی از آدما در پیری اینه که شاهدای زندگیشونو از دست میدن. شاید اینجا برای این باشه که هر کسی مخاطب خودش رو پیدا کنه.[گل] و یا یک نگاه متفاوت تر به نقل از یه دوست : اینجا بومی است برای پرت کردن رنگ های ذهن و احساستان، اما نه برای تماشا کردن برای اینکه بگویند ... از کجا آمده اند و قصد کجا دارند ..[گل] و در نهایت همه چی بستگی به انتخاب شما دارد.

خاموش(آ.ج)

سلام ... این روزها کار همه مان شده کلمه بازی..... هر کسی زیباتر سخن گفت داناتر است........ اما عمل آواره شده .... خواستی مطلبی شبیه دارم ... وقتی اگر بود بخونش.... خوشحالم که مطلب پری نوشته بودی.... یا ح ق

سهراب

سلام بر اسماعیل عزیز... برادر جان این قصه سر دراز دارد... بعد از کلی وقت گذاشتن و هزینه برای این داستان ها به این نتیجه رسیدم که فقط باید حواسمون به زندگی خودمونباشه و امور خودمون رو اصلاح کنی... مسائل فرهنگی ما اینقدر پیچ تو پیج شده که بعید میدونم کسی ازش سر در بیاره و بتونه درست تحلیل کنه...[چشمک] بی ربط نوشت : یادش به خیر پارسال عکس سفره شب یلدات رو گذاشته بودی.. خوش حالم این یکسال همدیگر رو خوندیم...[چشمک]

ایرج روزدار

آقا اسماعیل سلام به نکته جالبی اشاره فرمودی ضمن تایید فرمایش شما، مایلم نتیجه یک بررسی روانشناسی از مطالب وبلاگ‌نویسان آمریکایی و لحن ایشان، که چند سال قبل در آمریکا منتشر گردید را نقل کنم حضرات روانشناس آمریکایی نوشته بودند که انتشار سهل دیدگاه شخصی در اینترنت، موجب گشته که افراد به خودمحوری و استبداد رای دچار شوند و جالب است که درجه خودرایی وبلاگ‌نویسان با میزان خوانندگان و لی‌لی به لالای نویسنده گذاشتن، ارتباط مستقیم دارد و هر چه کامنت بیشتری برای نویسنده وبلاگ بگذارند، جناب وبلاگ‌نویس مستبد‌ و خودرای‌تر می‌شود حالا توجه داشته باشید که این بررسی در جامعه نسبتا باز آمریکا صورت پذیرفته و خدا به داد نتیجه بررسی در جوامع دیگر برسد موفق باشی

ماهی

ولی از فامیل شوهر مینویسن کیف میده،آدم خوشش میاد[نیشخند]

نرده ها

یعنی یه عده واقعا از رفتار خانواده شوهر تو وبلاگ می نویسن؟ جالبه ها یه وبلاگ برای خواهر شوهرام باز کنم خیلی حال می ده.

م مثل میترا

سلام استاد بهرحال تا تقاضا هست عرضه هم خواهد بود و این هرگز تغییر نمی کند اما سوال من این است تا کی خوراک مردم ما دعواهای خاله زنکی و مرافه های آبکی ست تا ابد ؟ تا قیامت ؟ پس بیخود نیست باید حق توحش بپردازیم [سوال]

آیین اهورایی

سلام ممنون قدم رنجه فرمودین البته در مورد وزین بودنش بعد چند بار ف ل ت ر شدن از نوشتن نوشته های وزین معذور شدم ممنون که لینک دادیدن منم لینکتون می کنم هر چی باشه منم سنتور نوازم

خردبان

با درود خدمت شما جوان بخت گرانمایه. بسیار سپاس از جهت عقاید صحیح, جامعه شناسانه شما. اما به گفته استاد توس: مجوی از دل عامیان راستی که از جستجو آیدت کاستی. بهترین راه بی محلی به اینگونه تارنگارهاست و در کل رها کردن این ملت حق نشناس و کوته اندیش!!!!!!!